Baza wiedzy

Wymiennik płytowy czy żwirowy?

Wymiennik gruntowy płytowy Geo Provent nie jest odmianą wymiennika żwirowego. Należy on do grupy wymienników bezprzeponowych, czyli powietrze ma bezpośredni kontakt z gruntem poprzez system modułów specjalnie opracowanych płyt. Jego odmienna konstrukcja oraz sposób posadowienia świadczy o jego innowacyjności, a a doskonałe parametry pracy (grzanie i chłodzenie) powodują, że jest on niezastąpiony w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Główne zalety wymiennika płytowego firmy Provent, które można wymienić w porównaniu do wymienników żwirowych to:
  • brak potrzeby przerw w pracy w celu regeneracji złoża – dzięki swoim dobrym parametrom wymiennik płytowy Provent-Geo przeznaczony jest do pracy ciągłej. Dzięki swoim dobrym parametrom, nie potrzebuje on czasu na regenerację. Ciągła praca wymiennika jest poza tym korzystna ze względów higienicznych - stały ruch powietrza zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i grzybów,
  • brak konieczności wykonywania głębokich wykopów – dzięki warstwie odpowiednio dobranej izolacji wymiennik może znajdować się nawet na głębokości zaledwie 0,7 m ppt., czyli minimalnej głębokości posadowienia,
  • zminimalizowane straty ciśnienia - konstrukcja całego wymiennika została tak zaprojektowana, aby przy maksymalnej efektywności uzyskać minimalne opory dla powietrza.

Ta strona używa plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie wyłączyłeś COOKIES w Swojej przeglądarce, nasza strona będzie używała ich zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami sieciowymi. Ich celem jest identyfikacja komputera użytkownika w celu szybszego dostępu do niezbędnych zasobów oraz w celu gromadzenia danych statystycznych.